Kurt Seyit ve Şura İstanbul

Kurt Seyit ve Şura İstanbul - 21. Bölüm

Kurt Seyit ve Şura, masal şehri St. Petersburg’da

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı, yılın merakla beklenen yapımı Kurt Seyit ve Şura’nın çekimleri Çarlık Rusyası’nın  başkenti St. Petersburg’da devam ediyor. Geçmişin tüm ihtişamını koruyan şehrin, dört bir yanı saraylarla çevrili. Kurt Seyit ve Şura’nın balo sahneleri, bu sarayların en ünlülerinden biri olan Marble Palace’da gerçekleşti.

’’Ben Üsteğmen Seyit Eminof, bu dansı bana lütfederseniz, balonun en şanslı erkeği ben olacağım’’

Dizinin en romantik anlarından biri olan balo sahnesinde müziğin ritmine Kurt Seyit ve Şura’nın kalp atışları eşlik edecek.

Devrim öncesi ihtişamlı yaşamların ekrana yansıyacağı 1915-1918 yıllarını konu alan bölümler için dönemin her ayrıntısı düşünülerek uzun bir hazırlık sürecinden geçildi. Türk ve Rus olmak üzere yaklaşık 200 kişinin görev aldığı dizi ekibinde Rus oyuncular da yer alıyor. Dizinin Rusya’da çekilen sahnelerinde ayrıca 2000’e yakın Rus figüran görev alıyor.

Rusya çekimlerinin tamamlanmasından hemen sonra Türkiye’ye dönecek olan ekip için İstanbul’da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Kırımlı Türk üsteğmen Kurt Seyit ve asil Rus ailesinin güzeller güzeli kızı Şura’nın Rusya’daki saltanat günlerinden, işgal altındaki İstanbul'a, 1920'lerin Pera'sına kadar uzanan macera dolu yolculukları, aynı zamanda büyük bir aşkın da yolculuğu olacak.

Yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaryo yazarlığını Ece Yörenç’in, görüntü yönetmenliğini ise Gökhan Tiryaki’nin üstlendiği yılın en iddialı yapımı Kurt Seyit ve Şura, Mart ayında Star TV’de ekrana gelecek.

Diğer Haberler

Kurt Seyit ve Şura, masal şehri St. Petersburg’da

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen, ...