Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl - Muhteşem Yüzyıl'dan unutulmayacak final!

2.758.299 kez izlendi

İşte Sultan Süleyman'ın süt kardeşi Yahya Efendi!

Hamdi Alkan Muhteşem Yüzyıl'ın 78. Bölümünde Sultan Süleyman'ın süt kardeşi Yahya Efendi olarak izleyicinin karşısına çıkıyor.

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi Muhteşem Yüzyıl'ın 78. Bölümünde Hamdi Alkan sürprizi yaşanacak. Sultan Süleyman'ın süt kardeşi Yahya Efendi olarak izleyinin karşısına çıkacak olan Alkan zehirlenen Sultan Süleyman'ın yanında olacak.

Sultan Süleyman zehirleniyor...

Hadiseyi duyan Hürrem Sultan için hayat kabusa dönüyor. Süleyman’ın canına kast edenin kim olduğu bilinmiyor. Bu yüzden Hürrem, İbrahim Paşa’yı ve Şehzade Mustafa’yı suçluyor. Manisa sarayına bir pusula geliyor. Mahidevran Sultan, bu pusulada yazanları okuyunca dehşete düşüyor. Hürrem ve İbrahim arasındaki savaş gittikçe büyüyor. Hürrem, İbrahim’e büyük bir tuzak kuruyor.

Şehzade Mehmet’in sancağa çıkacağını öğrenen Hürrem, soluğu Süleyman’ın yanında alır. Ancak Hürrem, Has odaya vardığında Süleyman’ı baygın bir halde yerde yatarken bulur. Hemen hekimlerin müdahale etmesini sağlar. Süleyman’ın zehirlendiği ortaya çıkınca herkes dehşete düşer.
Süleyman’ın iyileşmesi için dualar eden Hürrem, bir yandan da evlatlarını korumaya mecburdur. Ona göre bu hadisenin arkasında İbrahim ve Mustafa vardır. Ağır bir töhmet altında kalan İbrahim, hadiseyi aydınlatmak için canını dişine takar.
Öte yandan; Manisa sarayı, ele geçen bir pusula ile çalkalanmaktadır. Mahidevran, sarayda bir casus olduğunu anlar. Mustafa’nın hayatı tehlikededir… Taşlıcalı Yahya derhal olayı araştırmaya başlar. Kim olduğu bilinmeyen bu gizemli casus, sarayda uykuları kaçırır.
İbrahim, Süleyman’ı kimin zehirlediğini araştırırken, Firuze’nin Acem diyarına kaçırıldığını öğrenir.  Hürrem’in ise tek hedefi vardır. Can düşmanı İbrahim’den kurtulmak. Öyle bir tuzak kurar ki İbrahim neye uğradığını şaşırır.

Süleyman iyileşebilecek mi? Onu zehirleyenin kim olduğu ortaya çıkacak mı? Mahidevran’ın uykularını kaçıran casus kim? İbrahim, kendisini temize çıkarabilecek mi? Hürrem’in İbrahim’e kurduğu tuzak ne? Başarabilecek mi?


Yayın Günü: 19 Aralık Çarşamba
Yayın Saati: 20.00

Diğer Haberler

İşte Sultan Süleyman'ın süt kardeşi Yahya Efendi!

Hamdi Alkan Muhteşem Yüzyıl'ın 78. Bölümünde ...