Muhteşem Yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl - Muhteşem Yüzyıl'dan unutulmayacak final!

2.744.700 kez izlendi

'Muhteşem Süleyman' Fransa'yı salladı


France 2 televizyonunda yayınlanan Muhteşem Süleyman belgeseli reyting rekoru kırdı. Star TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl adlı diziden görüntülerin de yer aldığı belgesel izleyicilerden büyük beğeni topladı.

NTVMSNBC'nin haberine göre France 2 televizyon kanalında gösterilen ''Muhteşem Süleyman'' belgeseli izlenme rekoru kırdı.

'France 2' kanalında 'Tarihin Sırları' programında gösterilen 'Muhteşem Süleyman' belgeseli 3,5 milyon izleyici ve yüzde 18 izlenme oranı ile reyting rekoru kırdı.

Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirligi'nin katkısı ve işbirligi ile hazırlanan programın çekimleri İstanbul ve Fransa'da gerçekleştirildi.

Belgesel, konu ile ilgili uzmanların konuşmalarının yanı sıra İstanbul'un başta Topkapı ve Süleymaniye olmak üzere tarihi mekanları, Bogaz silüetinden görüntüler ve Star TV'de yayınlanan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinden sahneler ile izleyicileri büyüledi.

Yayının ardından ''France2'' televizyonu program yetkililerinden Laurent Menec, Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirligi'ni arayarak programa yönelik büyük ilgiden dolayı çok memnuniyet duyduklarını dile getirdi ve Türk yetkililere katkılardan dolayı teşekkürlerini iletti.

Belgeselin yoğun talep üzerine tekrar gösteriminin gündemde olduğu bildirildi.

NTVMSNBC

Diğer Haberler

'Muhteşem Süleyman' Fransa'yı salladı

France 2 televizyonunda yayınlanan Muhteşem ...