medcezir

medcezir
MEDCEZİR

Medcezir Kore yolcusu!

02.09.2014 13:40 18.455

Medcezir, uluslararası dizi endüstrisinin büyük ilgi gösterdiği Seul Drama Ödülleri’nde 2 dalda finale kaldı!

Homeland, Orphan Black, Sherlock gibi dünya çapında ün kazanmış dizilerle birlikte En İyi Dizi kategorisinde yarışan Medcezir; başrol oyuncularından Çağatay Ulusoy ile de En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde ödüle aday. Sonuçlar, 4 Eylül’de Seul’de düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Bu yıl 9. kez düzenlenen Uluslararası Seul Drama Ödülleri, 2014’ün finalistlerini açıkladı. 50 ülkeden 209 başvurunun yapıldığı ödül organizasyonunun ön elemelerinde 24 drama ve 28 kişi finalist olmaya hak kazandı. Star TV’nin iddialı dizisi Medcezir de hem En İyi Dizi hem de En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde; uluslararası dizi sektörünün yoğun ilgi gösterdiği organizasyonun favorileri arasında gösteriliyor. 

Ay Yapım yapımcılığında gerçekleşen; Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü’nün rol aldığı Medcezir, En İyi Dizi dalında 24 yapımla yarışıyor. Beş Kore dizisinin yanında; Amerika’dan Homeland, İngiltere’den Sherlock, Kanada’dan Orphan Black gibi iddialı yapımların yer aldığı yarışmanın En İyi Erkek Oyuncu kategorisindeki favori adaylarından biri de Çağatay Ulusoy. Çağatay Ulusoy, Sherlock dizisinin başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch; Falco dizisinin başrol oyuncusu Sagamore Stévenin gibi isimlerle yarışıyor.

Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleşecek ödül törenine Medcezir’in senaryo yazarı Ece Yörenç ve başrol oyuncularından Çağatay Ulusoy da katılacak. 

 

Star TV