Evlerden Biri 3. Bölüm

Anne ve kız aynı gence mi aşık oluyor?

Ne yapacağını bilemeden evden kaçıp Erdal’ın yanına sığınan Nursen, geceyi Erdal’ın arkadaşı Edip’in öğrenci evinde geçirir. Ancak Nursen’in masumiyeti ve saflığı Edip’i fena halde ürkütür. Erdal da ne yapacağını bilemez bir haldedir. Kızın güzelliği ve çaresizliğinden etkilenmiştir. Bir yandan Leman’la olan ilişkisi, öte yandan Nursen’in ona olan ilgisi aklını karıştırır. Öte yandan İskender, her şeyden haberdardır ve Nursen’i kollamak için öfkeyle kardeşinin karşısına dikilir. Nursen'in Erdal'a ilgi duyduğunun farkındadır, bu onu daha da yaralar. Çünkü kardeşinin Nursen'i üzeceğinden emindir.

Evde ise, Hediye,  küçük oğlunun iyi bir maaşla işe başlamasına memnun olmuştur.  Onun Leman sayesinde işe alındığından kimsenin haberi yoktur.
Okulda kızlara not satan Edip, kurnazlık yapıp okulun zengin kızlarına oyun çevirir. Bunu fark eden kızlar öç almak için Edip ve Erdal’a tuzak kurarlar.
Mahmut, Nursen’den karşılık alamamasına rağmen, Leman’ın teşvikiyle jestlerine devam eder.

Nursen, annesinin Erdal’la olan ilişkisinden habersiz, sevdiği erkeğin başka kızlarla birlikte olduğunu düşünüp üzülmektedir. Bir yandan da kovulduğu işine geri dönebilmek için arkadaşının teklifini kabul eder; ancak başına geleceklerden de habersizdir.


Yayın Günü:  15 Ağustos  Çarşamba
Yayın Saati:  20.00