Kalbimin SultanıKalbimin Sultanı'nın Anna'sı: Aleksandra

Giriş Tarihi : 13.06.2018 - 10:33
Güncelleme Tarihi : 13.06.2018 - 10:33
Kalbimin Sultanı'nın Anna'sı: Aleksandra

Cihanı saran bir aşk masalı!

İlk Türk – Rus ortak yapımı proje olma özelliği taşıyan Kalbimin Sultanı dizisinde Anna karakterini canlandıran Aleksandra  Nikiforova seyircinin beğenisini kazandı.

25 yaşındaki genç oyuncu rolü için 2,5 ay gibi kısa bir sürede Türkçe öğrenerek  kendi sahnelerini kendi sesiyle oynayarak oyunculukta ki başarısını da gösterdi

Hükümdar Mahmud ile Muallime Anna ancak masallarda yaşanabilecek büyük bir aşkın eline düşer

Anna, 20 yaşında ve  görenin bir daha bakmak istediği güzellikte bir genç kızdır. 2. Mahmud’un çocuklarına Fransızca öğretmek için saraya çağırılır ve görevlendirilir. Sevgi dolu, kibar, özgürlüğüne düşkün, kültürlü, tarihe ve sanata ilgili , esprili bir kadındır. Heyecanlandığında çok konuşur ve sevimlilik düzeyinde sakarlıklar yapar. Saray’da  bu özellikleri O’nu 2. Mahmud’un gözünde diğer kadınlardan ayırır. Süse düşkün değildir ama bakımlıdır. Saf güzelliği onun diğer kadınlardan farklı olarak öne çıkmasına neden olur. Bu durum da sarayda, özellikle 2. Mahmud’un gözdesi olan Hoşyar Sultan ile yaşanacak irili ufaklı entrikalara sebep olacaktır.

Anna her şeyin üstesinden gelebilecek cesarete, bilgiye sahip olsa da kalbine söz geçirebilecek midir? Bunu kendi dahi bilemez…

Başrollerini Ali Ersan Duru ve Aleksandra Nikiforova’nın paylaştığı Kalbimin Sultanı projesinde ikiliye, Emel Çölgeçen, Tansel Öngel, Beste Kökdemir, Tuncel Salman, Taner Rumeli, Bülent Seyran, Sadi Celil Cengiz başta olmak üzere  Rusya’da  birçok önemli projede yer almış  Shcherbina Dmitry, Rudensky Andrey, Sokolovsky Alexander gibi Rusya ve Türkiye’den başarılı bir  oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Kalbimin Sultanı Çarşamba  Star’da!