Sefirin Kızı

PAZARTESİ 20:00
Sefirin Kızı
SEFİRİN KIZI

Sefirin Kızı Zirveye Oturdu!

21.01.2020 11:15 941

BEŞİNCİ BÖLÜMÜYLE EKRANA GELEN SEFİRİN KIZI, “TÜM KİŞİLER” “AB” VE “20+ ABC1” HEDEF KİTLELERDE EN ÇOK İZLENEN DİZİ OLDU.

SEFİRİN KIZI, İZLEYENLERİ EKRANA KİLİTLEDİ.
Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu’nun başrolünde yer aldığı Sefirin Kızı, aldığı yüksek reyting rakamları ile en çok izlenen dizi oldu.

Dizi, tüm kişiler izleyici kitlesinde 12,77 izlenme oranı, 25,71 izlenme payı ile, 20+ABC1’de 12,53 izlenme oranı, 24,91 izlenme payı ve AB izleyici kitlesinde 10,39 izlenme oranı ve 22,68 izlenme payı alarak sıralama listesinin zirvesinde yer aldı.

Beşinci bölümüyle ekrana gelen Sefirin Kızı, #SadıçlıkTamam hashtag’i ile sosyal medyada da gecenin en çok konuşulan dizisi oldu.

Uraz Kaygılaroğlu Doğukan Polat, Hivda Zizan Alp, Özlem Çakar Yalçınkaya, Erhan Alpay, Erdal Küçükkömürcü, Gonca Cilasun, Tülin Yazkan, Esra Kızıldoğan, Cemre Öktem’in de oyuncu kadrosunda yer alan dizinin yönetmenliğini Emre Kabakuşak yaparken, senaryosunu A. Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem kaleme alıyor.

DÜN AKŞAM YAŞANANLAR…
Sadıcına “ne ölüne ne ölüme” diyen Sancar, Gediz’i ölmüş kabul eder ve sefirin kızından sonra sadıcı için de kalbinde bir mezar kazıp acısını derinlerine gömer. Gediz ise gerçekle karşılaşınca dağılır. Sadıcı, kader ortağı, suç ortağı Sancar Efe artık yoktur ve Gediz buna dayanamamaktadır.

Gediz’le Sancar’ın ayrılması sadece bu iki kafadarı etkilemez. Nesillerdir omuz omuza yazılan ortak tarih son bulmuştur çünkü. Yakında yapılacak Yörük Toyu’nda dedelerden adet olduğu üzere karşı karşıya zeybek oynamalarını isteyen gaziler de, yörükler de onlara kızgındır.

Aileler de malların paylaşılması derdine düşünce işler iyice karışır.
Nare ise, iş hayatının olaylı ilk gününde defterine yeni amacını yazar: “Bu kalın kafalı sadıçları birleştir.” Onun yüzünden ayrılan sadıçları tekrar birleştirmenin bir yolunu bulacak, Sancar’ın “deprem” diye tanımladığı varlığının yarattığı enkazın altından ikisini de kurtaracaktır.

Ancak Sancar’ın annesi Nare’yi, Nare’nin babası ise Sancar’ı çok daha büyük bir enkazın altında bırakmaya çalışırken, Nare’nin işi kolay değildir. Herkesle tek bir amaç için savaşması gerekecektir; bu iki inatçı zeybeğin tekrar aynı toprağa diz vurmasını sağlamak.

Sefirin Kızı, her Pazartesi 20.00’de Star’da.

 

Star TV