Babil

Babil
BABİL

Babil, Zirveyi Bırakmıyor!

22.02.2020 11:17 678

DÜN AKŞAM ALTINCI BÖLÜMÜYLE İZLEYİCİ İLE BULUŞAN BABİL, “AB” VE “20+ABC1” HEDEF KİTLEDE EN ÇOK İZLENEN DİZİ OLDU. 

 

Babil’in yeni bölümü, AB’de %9,23 izlenme oranı ve %21,01 izlenme payı alarak birinci olurken, 20+ABC1 kategorisinde de %7,65 izlenme oranı ve %16,44 izlenme payı alarak 100 program arasından en çok izlenen dizi oldu.

 

Süleyman ve İrfan karşı karşıya

Dün akşam yayınlanan bölümde; başarısızlıkla sonuçlanan kaçış planı İrfan ve Süleyman'ı bir kez daha karşı karşıya getiriyor. Süleyman İrfan'ı sevdikleriyle cezalandırırken, Egemen de bu öfkeden nasibini alıyor. İrfan, başına gelenlerden sorumlu tuttuğu Ayşe'yle kozlarını paylaşırken; Deniz için kırılan umutlar, İlay'ın masaya koyduğu fikirle yeniden yükseliyor. Kudret'in İlay'ın ofisini patlatması beklenmedik sonuçlar doğururken, Hakan karşısında İrfan'ı buluyor.


Aradaki buzlar eriyor mu?

Bölüm sonunda yayınlanan 7’nci bölüm ön izlemesi ise büyük merak uyandırdı. Kendisini Ayşe’nin ihbar ettiğini düşünen İrfan, bir yandan da onu masum görmektedir. Ancak aynı şüpheleri Ayşe de duymaktadır. Ajan olarak girdiği işyerinde Süleyman’ı takip eden Ayşe, İrfan’ın hikayesine de tanık olmaktadır. Bu süreçte yaşanan olaylar Ayşe’nin kafasını karıştırmaktadır.

 

İrfan’dan anlamlı hediye

Ayşe’ye özür dilemek için Kuyucaklı Yusuf kitabını hediye eden İrfan, özrünün kabul edildiğini öğrenince mutlu olur. Eskiden her şeyi topladığını ancak Deniz’in hastalığı ile her şeyin manasını yitirdiğini söyleyen İrfan için Ayşe, tüm bu karmaşa içinde, yüzünü güldüren tek şeydir.

 

Halit Ergenç’in idealist bir ekonomi profesörü olan İrfan karakteriyle izleyici karşısına çıktığı dizide başarılı oyuncular, Aslı Enver (Ayşe), Birce Akalay (İlay), Mesut Akusta (Süleyman), Nur Fettahoğlu (Eda) ve Ozan Güven (Egemen) başrolleri paylaşıyor.

 

Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı dizinin senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel kaleme alıyor.

 

Babil, her cuma 20.00’de Star’da.

Star TV