Hayat Sevince Güzel

Hayat Sevince Güzel 35. Bölüm

Uzun yıllardır gündüz kuşağı programları yapan deneyimli sunucu Sinem Yıldız'ın sunduğu "Hayat sevince güzel" insanların mutsuzluklarına çözüm buluyor ve hayatı yeniden sevmelerini sağlıyor.

İlişkiler masaya yatırılıyor! 

Hayat sevince güzel, her gün 8 erkek, 8 kadın 16 bekar kişinin, şimdiye kadar içinde bulundukları ilişkilerde yaşadıkları önemli sorunları masaya yatırıyor ve çözüm arıyor. 

Şiddet, kilo, nikah, çocuk, alkol, estetik kaygı, işsizlik, aile içi uyumsuzluk, eğitim uyuşmazlığı, giyim makyaj, saç gibi konularda kendine göre doğruyu bulamamış ya da marjinal mesleği hayatında problem olmuş  bu 16 kişi sorunlarını milyonların önünde canlı yayında tartışıyor.

Stüdyoda bulunan 16 kişinin hikayelerinden yola çıkılarak tartışılacak konular uzmanlar tarafından yorumlanıyor. Bu uzmanlar gerektiğinde psikolojik ve hukuki danışmanlık veya ilişki koçluğu görevlerini üstleniyor. Zaman zaman programa konuk olacak stil danışmanları ise dış görünüşünden memnun olmayan katılımcılara yol göstererek baştan yaratma hikayeleri gerçekleştiriyor.

“Hayat sevince güzel” ilişkilerinde problem yaşayan insanların sorunlarına çözüm bulurken, kişilerin aile ve özel yaşamlarına zarar verecek tüm olay ve durumlardan kaçınıp, umut ve başarıyı merkez alarak hikayeleri mutlu sonla bitirmeyi amaçlıyor.