İzmir Çetesi 4. Bölüm


Sakız adası'nın kahramanları: Selami ve Ateş

Cemal, Selami ve Ateş Kazım'ın tuzağından kurtulduklarını sanırken Yunan askerleri tarafından adaya kaçak giriş yapmaya çalıştıkları gerekçesiyle hapse düşerler. Kurtulacaklarından tamamen ümitlerini kestikleri anda hayatlarını kurtaracak asıl bilgi Cemal'in hafızasından gün yüzüne çıkar ve özgür bırakılmak bir yana Sakız Adası'nda kahraman ilan edilirler.

Cemal artık kendi hayatına geri dönmüştür. Selami ve Ateş ise hala Cemal'e olan borçlarını ödeyememenin vicdan azabıyla yeni planların peşine düşerler. Ancak günü kurtarmak için yaptıkları ufak dolandırıcılıkları yine başlarına bela olur.

Cemal her şeyin bittiğini düşünürken Zeki'nin her gün yaptığı düzenli ziyaretlerin bir türlü sonu gelmemektedir ama her defasında Cemal onu başından savmayı başarır.

Bir yandan da Ateş ve Mira'yı baş göz etmeyi kafasına koyan Mahmure sonunda istediğini yaptırmanın bir yolunu bulur. Ateş ve Mira'nın onun arzusunu yerine getirmekten başka çareleri kalmayacaktır.

Selami ise Duru'yla buluşmak için kendine göre bir plan yapar ve sonunda onunla birlikte sinemaya gitmeyi başarır.

Cemal her şeyin sona erdiğini düşünürken dükkanına gelen beklenmedik misafir ortalığı karıştıracaktır. Dükkanının satılacağını öğrenen Katya başına daha kötü bir şey gelemeyeceğini düşünürken ona en ağır darbe Cemal'den gelecektir.

Yayın Tarihi: 19 Mart Cumartesi
Yayın Saati: 20:00