Mukabele

Mukabele Star'da!

Tüm bölümleri startv.com.tr'de
Mukabele programının bölümleri, sezonları ve fragmanları Star TV'de! Mukabele programını izlemek ve son bölümlerini, fragmanlarını, haberlerini ve yeni bölümlerinin hangi gün ne zaman yayınlanacağını öğrenmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
29. Bölüm

29. Bölüm

Star'da, Ramazan boyunca her gün 11:00'de ekrana gelen olan Mukabele'yi, Dünya Kuran-ı Kerim Okuma Şampiyonu Hafız Selman Okumuş, Mimar Sinan'ın kusursuz eseri Kılıç Ali Paşa Camii'den sunacak.


2000 ve 2004 yıllarında yapılan Dünya Ezbere Kuran'ı Kerim Okuma Şampiyonu olan Selman Okumuş'un sunacağı program Mimar Sinan'ın 1580 yılında inşaa ettiği, son büyük eserlerinden İstanbul Tophane Kılıç Ali Paşa Camii'nden gerçekleştirilecek.
Programda Kuran'ı Kerim'in belli sûreleri okunacak, bu sûrelerin ne zaman ve nerede indiği, kaç ayet olduğu, neleri içerdiği açıklanırken Türkçe meali de aynı anda ekranda olacak.

Türkiye'nin ve İstanbul'un çeşitli camilerinde görev yapan hafızların da kasideleriyle katılacağı Mukabele'nin ikinci bölümünde ise, okunan sûrelerin içerikleri, varsa o dönem gelen ayetle ilgili kıssalar, peygamberlerin hayatlarından kesitler, yaşadıkları zorluklar hikayelendirilerek anlatılacak. Programda ayrıca nazar, hurafe, vesvese, abdest, cennet, cehennem, kader, evlilik, faiz, tövbe, dini nikah, üç harfliler, istihare gibi merak edilen konulara ilişkin sorular da cevaplandırılacak.