Özlem Denizmen'le Kadınca

Özlem Denizmen'le Kadınca 89. Bölüm

Bu hafta girişimci kadınlara cesaret verecek bir kariyer öyküsüyle, yayınevi kurucusu Yelda Cumalıoğlu konuk oluyor. Yelda Cumalıoğlu, Dış İşleri Bakanlığı’ndan, yayınevi kuruculuğuna giden yolculuğunu anlatacak, kadın girişimcilere öneriler verecek. 

Programın diğer konukları ise farklı coğrafyalardan zengin ezgileri bir araya getiren Samida müzik topluluğu olacak. “Üç Kız Kardeş” anlamına gelen Samida’nın üyeleri hem kardeş hem de iş arkadaşı. Müziklerini, yeni albümü ve tasarruf alışkanlıklarını konuşacak, ve onlardan harika şarkılar dinleyeceğiz.

Stüdyo izleyicilerimiz de kadınlar gününe özel, çok değerli girişimci, çiftçi kadınlar. Yalova Tarim ve Orman Müdürlüğü’nden aldıkları destekle kividen güle, aronya bitkisinden bala, üretimde rol alıyorlar ve girişimcilik hikayelerini Özlem Denizmen’le Kadınca izleyenleriyle paylaşıyorlar.

Yuvarlak Masa bölümünde ise birbirinden başarılı, zeki ve güçlü 3 kadın konuğumuz var. İnsan kaynakları danışmanı ve 6 kitabın yazarı İdil Türkmenoğlu, oyuncu, tiyatro ve ajans işletmecisi ve kitap yazarı Ayşe Erbulak ve klinik psikolog, yazar Esra Ezmeci kadınları ilgilendiren önemli bir konu tartışacak: “Çocuk da yaparım, kariyerde”. Çalışan annelerin zorlukları neler, avantajları neler? Çocuklara çalışma kavramı nasıl anlatılmalı ve daha fazlasını değerli konuklarımızdan dinleyeceğiz.

Yayın Günü: 3 Mart Pazar
Yayın Saati: 10.00