Özlem Denizmen'le Kadınca

Özlem Denizmen'le Kadınca 87. Bölüm

Programın ilk konuğu; Doç. Dr. Oytun Erbaş. Başarılı fizyolog esprili diliyle vücudumuzda olan bitenleri sosyal yaşantımızla ilişkilendiriyor, aldığımız sağlık tüyolarıyla sohbetin tadına doyum olmuyor. Aşk nedir? Birinin yüzüne bakarak genleri hakkında bilgi edinebilir miyiz? Kişilerarası iletişimle hormonlarımızın nasıl bir ilişkisi var? Hepsinin cevabı bu sohbette.

Sosyal medya fenomeni ve ardından şarkıcı olarak tanıdığımız Banu Parlak’ın bilinmeyenlerini öğreniyoruz. Genç anne hem kimyager, hem insan kaynakları müdürü hem de iş güvenliği uzmanı olarak 3 işte çalışırken nasıl milyonlarca izlenmesi olan bir fenomen olduğunu anlatıyor, bir yandan da Özlem Denizmen’den tasarruf tüyoları alıyor. 

Yuvarlak Masa’nın etrafında bu hafta hepsi kendi alanında birbirinden başarılı üç kadın var. İnsan Kaynakları Danışmanı ve yazar İdil Türkmenoğlu, Klinik Psikolog Esra Ezmeci ve oyuncu, yazar, iş sahibi Ayşe Erbulak, kadınca bakış açısıyla önemli bir kadın sorununu tartışıyor: “İş başvurularında kim daha çok tercih ediliyor? Kadınlar mı, erkekler mi?”

Future Live’da kadın girişimci adaylarına cesaret verecek bir bağlantı yapılıyor.  Makine mezunu fotoğrafçı Gizem Atak Girişimcilik eğitimi nedir? KOSGEB hibesi almak için ne yapmak lazım? İş kurmayı düşünen kadın girişimci adaylarına bilgi verecek. 

Yayın Günü: 17 Şubat Pazar
Yayın Saati: 10.00